Nový Scott Voltage eRIDE

Pridáva 50Nm motor k trailovému bicyklu Genius, ale udržuje hmotnosť pod 18kg. Ľahký elektrický horský bicykel má integrované odpruženie s 155 mm zdvihu a tromi nastaveniami odpruženia. Spoločnosť Scott odhalila svoj elektrický horský bicykel Voltage eRIDE, ktorý má integrovaný zadný tlmič a pohon TQ.

Bicykel má rovnaké meno ako dirtový bicykel Scott, ale disponuje 155 mm zadného zdvihu, o 5 mm viac ako jeho verzia bez asistencie, Genius.

Podobne ako Scott Lumen eRIDE, aj Voltage má elektrický pohon TQ HPR50 a batériu s kapacitou 360 Wh.

Voltage eRIDE je elektrický trailový bicykel, ktorý je podľa Scott určený na jazdu všetkými horskými terénmi. Pri spustení bude k dispozícii šesť modelov, vrátane dvoch verzií Contessa pre ženy a jedného „hardcore“ modelu Tuned, ktorý má zadný tlmič Fox Float-X NUDE Factory.

Rada začína na cene 6 599 € pre model Voltage eRIDE 920 a Contessa Voltage eRIDE 910.

Na druhom konci škály sa nachádza najvyššia verzia Voltage eRIDE 900 SL s cenou 12,999 €.

Všetky modely v rade používajú rovnaké rámové sety z úplného uhlíkového vlákna vyrobené z kompozitného materiálu HMF od Scott, ktorý je druhou úrovňou modulusu značky, nachádzajúcou sa tesne pod super ľahkým HMX, ktorý je obvykle rezervovaný pre cestné bicykle.

Scott tvrdí, že najvyššia verzia Voltage eRIDE 900 SL váži 17,9 kg s vloženými dušami. V strede rámu sa nachádza motor TQ HPR50, ktorý vyrába krútiaci moment 50Nm a je pripojený k batérii s kapacitou 360 Wh umiestnenej v dolnej rámovéj trubke.

K sedlovému stĺpiku je možné uchytenie externej batérie pre zvýšenie kapacity o 160 Wh, ak si to želáte ísť na dlhšie výlety.

V oblasti stredovej skrutky je osadený zadný tlmič, ktorý je skrytý pomocou integrovanej technológie odpruženia v ráme bicykla.

Scott hovorí, že kombinácia tlaku na pedálovanie a tlaku na odpruženie okolo vystavaného stredového závitového úseku vedie k tuhšej zadnej stavbe, čo zlepšuje schopnosť brzdenia v zákrutách.

Zamerať väčšinu hmotnosti rámu okolo stredového závitového úseku by tiež malo znížiť ťažisko bicykla, čo ho robí ľahšie pohyblivým zo strany na stranu pri zákrutách. Scott tvrdí, že skrytie tlmiča tiež chráni pred nečistotami a kontaminantmi, čo predlžuje servisné intervaly.

Ako u svojich predchádzajúcich bicyklov s technológiou integrovaného odpruženia, Scott spolupracoval s Fox, čím dostal Voltage eRIDE tlmič Fox Nude 6T a Voltage eRIDE Tuned tlmič Fox Float-X NUDE Piggyback. Scott’s Voltage eRIDE je vybavený TwinLoc, ktorý umožňuje ovládať rampu na vidlici a zadnom tlmiči z riadidiel.

Viac hardcore verzia Voltage eRIDE Tuned používa TracLoc, ktorý umožňuje len nastavenie zadného tlmiča.

Bicykel je k dispozícii s vidlicou s zdvihom 150 mm alebo 160 mm, pričom drahšie modely majú tú druhú.

Je použité vnútorné vedenie káblov headsetu a bicykel je vybavený integrovaným vodítkom reťaze.

Geometria vhodná na jazdu v každom teréne

Scottov Voltage eRIDE je k dispozícii v štyroch veľkostiach, pokrývajúc veľkosti od S po XL, a má agresívnu geometriu vhodnú na jazdu v každom teréne.

Plochý uhol hlavovej trubice 63,5 stupňa je pozorovaný v celej škále veľkostí, avšak tento uhol možno upraviť o 0,6 stupňa pomocou headsetu Acros angle adjust.

Veľký rám má rozmer dosahujúci 485 mm a relatívne dlhú dĺžku zadného rámu 455 mm.

Uhol sedlové trubky je pomerne strmý, dosahujúci 77,1 stupňa, čo by malo pomôcť zacentrovať váhu a uľahčiť technické stúpanie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore