Nový Rocky Mountain Instinct s nastaviteľnými tlmičmi a geometriou

Rocky Mountain Instinct je nový trailový bicykel značky so 140 mm zdvihu zadného odpruženia, nastaviteľnou geometriou a špecifickými nastaveniami tlmiča pre jednotlivé veľkosti. Bicykel je k dispozícii buď s hliníkovým, alebo uhlíkovým rámom, pričom uhlíkový rám využíva hladkú stenu kompozitného konštrukčného systému značky.

Ceny začínajú na úrovni 2 666 € pre základný model Instinct Alloy 10, pričom na vrchole sortimentu je Instinct Carbon 99 s cenou 10 630 €. Rám z uhlíkových vlákien je tiež k dispozícii samostatne, ale ceny ešte nie sú potvrdené.

Plná funkcionalita rámu

Rocky Mountain tvrdí, že hliníková verzia bicykla je vyrobená pomocou ich Form Alloy, ktorá využíva individuálne navrhnuté trubky v celej prednej a zadnej časti rámu.

Rám z uhlíkových vlákien je samozrejme ľahší a využíva techniku hladkej steny konštrukcie značky. Táto technika údajne ponúka najvyšší pomer tuhosti k hmotnosti v odvetví tým, že odstraňuje nadbytočnú živicu a vlákna pomocou tuhých vnútorných foriem namiesto vzduchových vakov. Všetky bicykle majú štvorramenný systém Smoothlink odpruženia. Rocky Mountains tvrdí, že tento systém poskytuje maximálny komfort a trakciu.

Okrem toho má každá veľkosť v sortimente vlastné nastavenie tlmiča. Rocky Mountain hovorí, že to pomáha s mäkkým podvozkom, strednou podporou zdvihu a progresiou konca zdvihu. Rocky Mountain vybavil oba rámy svojou technológiou Ride-4 pre nastavenie geometrie, ktorá vám umožňuje vybrať si medzi štyrmi konfiguráciami výmenou čipu na oboch stranách spojovacieho článku. Je tu tiež dvojpoložkový zadný priechodný náboj, ktorý vám umožňuje skrátiť alebo predĺžiť zadné rámy o 10 mm podľa vášho výberu. Podobne ako mnoho moderných trailových bicyklov, Instinct má teraz úložné miesto na spodnej rámovej trubke. Nazvaný PenaltyBox 2.0, je prístupný cez dvere na vnútornej strane spodnej rámovej trubky, ktoré slúžia aj ako držiak na fľašu spodnej rámovej trubky. Na rozdiel od niektorých výrobcov Rocky Mountain zvolil integrované vedenie káblov headsetu. Kábel vstupuje do rámu na spodnej rámovej trubke a je úplne uzavretý v rámci rámu, čo ocení mnoho mechanikov.

Univerzálna geometria

Instinct je k dispozícii vo štyroch veľkostiach od S po XL v prevedení s kolesami 29 palcov a vo dvoch veľkostiach od XS po SM s kolesami 27,5 palcov. Všetky veľkosti bicyklov majú hlavový uhol 64 stupňov v neutrálnom postavení. Tento uhol možno zmeniť na 63,5 stupňa alebo zväčšiť na 64,3 stupňa pomocou nastavenia geometrie Ride-4.

Rocky Mountain prudko zvýšil uhol sedlovej trubky na 77 stupňov. Merania dosahu sú veľmi podobné ako u predchádzajúceho modelu Instinct, pričom stredný model s kolesami 29 palcov má dosah 455 mm oproti 456 mm.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore