Objavte Adrenalínové Stopy Bratislavy: TBK Traily a Bike Park Koliba

Pre milovníkov adrenalínu a prírody Bratislava ponúka niekoľko úchvatných cyklistických trás, kde môžete pociťovať rýchlosť vetra vo vlasoch a výzvy nerovného terénu pod kolesami. Medzi najzaujímavejšie lokality patria traily v oblasti Biely Kríž a populárny Bike Park Koliba. Každý z nich ponúka jedinečné trasy pre rôzne úrovne zručností, od začiatočníkov až po skúsených adrenalínových nadšencov. Príďte a objavte čaro horskej cyklistiky priamo v srdci hlavného mesta Slovenska.

TBK Jedna, TBK Dva, TBK Tri (Trail Biely Kríž, Bratislava):

Tieto traily sú súčasťou projektu Trail Biely Kríž (TBK), ktorý sa zameriava na výstavbu a údržbu špecifických cyklistických trás pre horskú cyklistiku. Traily TBK sú veľmi obľúbené a boli vyvinuté s dôrazom na minimalizáciu environmentálneho dopadu, pričom zabezpečujú rozumné spojenie a prístupnosť​.

TBK Jedna:

Dĺžka: 0,8 km

Prevýšenie: 50 m

TBK Jedna je najvyššie položená vetva TrailBK so začiatkom pod lokalitou Biely Kríž. Trasa vedie nenáročným terénom bez väčšieho prevýšenia a preto je vhodná aj pre začiatočníkov a ako úvodný trail na rozjazdenie. Má „pumtrackový“ charakter a príjemný „flow“ umožňujúci pri správnej technike dosiahnuť aj väčšiu rýchlosť​2​.

TBK Dva:

Dĺžka: 1,3 km

Prevýšenie: 210 m

TBK Dva začína na vrchole Piesky. Ide o rýchlu, stredne náročnú časť, ktorá vedie takmer výhradne dolu kopcom. Stretneme sa tu s menšími aj väčšími skokmi, ktoré sa v prípade potreby dajú obísť a množstvom klopených zákrut. Na traily nájdeme aj viaceré kamenisté pasáže​.

TBK Tri:

Dĺžka: 2,3 km

Prevýšenie: 250 m

TBK Tri je ďalšou vetvou vedúcou z vrcholu Piesky. Vyniká rozmanitosťou terénu a prekážok. Preverí tak ako kondíciu, tak aj technické zručnosti jazdca. Trail je rozdelený na dve časti. Obtiažnosť prvej je stredná, druhá je náročnejšia. Nájdeme tu prírodné, kamenisté sekcie ale aj drevené lávky, dropy a rozmanité skoky​.

Bike Park Koliba:

Bike Park Koliba sa nachádza v lokalite Železná Studienka – Kamzík neďaleko Bratislavy. Tento bike park je projektom Občianskeho združenia Slobodný Bajker, ktoré bolo založené Jurajom „Enjoy“ Rafajdusom v roku 2004 s cieľom podporiť cyklistickú komunitu a vytvoriť miesto, kde by cyklisti mohli využívať trate podľa svojich zručností a preferencií​. Bike Park Koliba ponúka niekoľko trás, z ktorých každá je určená pre rôzne úrovne zručnosti:

Blue Trail:

Táto trať je určená pre začínajúcich horských cyklistov a je považovaná za ľahkú zjazdovú trať s nízkou obťažnosťou. Na trati nájdete kopec klopených zákrut, lavíc a dvojvĺn. Je ideálna pre tých, ktorí sa chcú naučiť základy horskej cyklistiky alebo sa len chcú zabaviť na jednoduchšej trati​.

Rohatka:

Rohatka je DH (DownHill) / FR (FreeRide) trať, ktorá sa nachádza v Bikeparku Koliba. Je určená pre pokročilých cyklistov, ktorí hľadajú viac adrenalínu a technickej náročnosti na trati​.

Driver 8:

Driver 8 je tiež FR (FreeRide) trať v Bikeparku Koliba, ktorá je určená pre pokročilejších jazdcov, ktorí si chcú vyskúšať svoje zručnosti na náročnejšom teréne.

V Bike Park Koliba môžu návštevníci využiť aj lanovku, ktorá umožňuje ľahký prístup k vrcholom trás. Počas letných mesiacov je lanovka v prevádzke od utorka do nedele​​. Bike Park Koliba je otvorený celoročne. Bike Park Koliba je známy svojou komunitnou atmosférou a širokým spektrom trás, ktoré vyhovujú jazdcom rôznych úrovní zručnosti. V parku sa nachádzajú aj občerstvovacie stanovištia, takže jazdci môžu stráviť celý deň objavovaním rôznych trás a zlepšovaním svojich cyklistických zručností.

Cyklistické traily v oblasti Biely Kríž a Bike Park Koliba predstavujú v Bratislave oázu pre všetkých, ktorí milujú rýchlostné dobrodružstvá a prírodné scenérie. Ponúkajú ideálny únik z mestského zhonu a možnosť zdokonaliť svoje jazdné zručnosti, či už ste začiatočník alebo skúsený jazdec. Každá trať prináša jedinečné výzvy a možnosti objavovať krásy slovenskej prírody z pohodlia vášho bicykla.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore